Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Godina : 44
Location : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2007

Euro 2008. - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Euro 2008. - Page 5 EmptyUto Jun 24, 2008 6:27 pm

ja tebi zvucim kao da se nerviram? Euro 2008. - Page 5 787960 ...pricamo lijepo Euro 2008. - Page 5 787960
Nazad na vrh Ići dole
vedrana_zg
Srce foruma
Srce foruma

Ženski
Godina : 44

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Euro 2008. - Page 5 EmptySre Jun 25, 2008 7:48 pm

Nijemci uništili Turčine njihovim oružjem

NJEMAČKA je u pravoj sporstkoj drami sa 3:2 svladala reprezentaciju Turske i tako se plasirala u finale Europskog prvenstva.

Sjajno otvaranje Turaka

Kao što je to bilo u utakmici protiv Hrvatske, opet je Turska sjajno otvorila utakmicu. Vrlo angažirano i ofenzivno, doslovno iznenadivši Nijemce, koji su prvih pola sata igrali u nekakvom polu snu. Tako je u 8. minuti Lahm pogriješio i izgubio loptu koju je na rubu kaznenog prostora prihvatio Kazim Kazim, koji je zatim ušao u šesnaesterac oči u oči sa Lehmannom, međutim bolji u ovom dvoboju ipak je bio njemački vratar, koji je nogom obrani pokušaj Turčina.

Turci potom nastavljaju u istom sjajnom ritmu pa je tako u 13. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru Altintop vratio na nekih petnaestak metara gdje je naletio Kazim, koji strašno tuče, ali se lopta zaustavlja na gredi.

Turska dolazi u vodstvo

Kao da sve to nije bilo dovoljno da se Nijemci probude pa u 22. minuti Turci dolaze u vodstvo. Naime, nakon ubačaja sa desne strane Kazim je u sredini pucao u padu, opet pogodio prečku, međutim lopta se odbija do Borala koji sa nekih pet metara kroz noge Lehmannu zabija za senzacionalno vodstvo Turske.

Schweini vraća stvari na početak

Bila je to čudna situaciji za Turke, jer gotovo nikada do sada na Europskom prvenstvu nisu vodili. I kao da im to nije odgovaralo, pa četiri minute nakon vodstva primaju gol. Jedina prava njemačka akcija do tada završila je zgoditkom. Dakle, u 26. minuti Podolski je sjajno prošao po lijevom krilu, zatim prizemno ubacio u sredinu gdje je najspretniji bio Schweinsteiger, koji nogom matira Rustua.

U sljedećih sedam, osam minuta Turci su opet bolja momčad, što je rezultiralo sa dvije poluprilike. Prvo je nakon prodora i ubačaja Sabrija sa desne strane glavom u sredini pokušao Senturk, ali neprecizno, nakon čega je tri minute kasnije Altintop pokušao izravno sa 40-tak metara iz slobodnjaka, jedva je to obrani Lehmann.

Turci su potom malo posustali pa su Nijemci to pokušali iskoristiti. Tako u je 33. minuti Ballack sjajno uposlio Podolskoga koji je izbjegao ofsajd zamku, sjurio se prema turskom vrataru i onda umjesto da je u sredini potražio Klosea, ovaj je pucao neprecizno sa nekih dvadesetak metara iskosa lijevo.

Turski krilni igrači uništili Nijemce

Ubrzo su uzvratili Turci i to preko strane gdje je Phillipe Lahm, koji je bio najlošija njemačka karija u prvom dijelu. Dakle, opet je u predaji lopte pogriješio Lahm, Kazim mu uzima loptu pa ga je omaleni njemački branič bio prisiljen srušiti. Iz slobodnjaka sa 25 metara sasvim iskosa, izravno je tukao Boral, ali Lehmann dobro boksa taj pokušaj i spašava tako njemački gol.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su Turci, kada je u 41. minuti nakon niza kvalitetnih dodavanja Sabri tukao sa 25 metara iskosa, međutim, lopta je otišla tik poviše grede. Bilo je to sjajno prvo poluvrijeme Turaka koji su uputili čak deset udaraca prema njemačkom golu, a od toga čak njih osam u okvir vrata.

Sudačka pogreška?

Iako su Turci jednako angažirano počeli i drugo poluvrijeme i opet bili bolji takmac, prvu su priliku u nastavku imali Nijemci. Naime, u 50. minuti lijepo je Lahm prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, gdje ga je srušio Topal, međutim sudac je samo odmahnuo rukom. Nakon ponovljenih snimki uvjereni smo da je prekršaja bilo, a da li je bio unutar ili izvan kaznenog prostora neka kažu stručnjaci.

U sljedećih petnaestak minute nije bilo pravih prilika, ali ni slike sa St. Jakobs Parka, no, prema usmenoj predaji onih koji su tamo opet se spominje da su Turci izgledali opasnije. Onda u 70. minuti opet sjajno prolazi Boral po lijevoj strani, zatim lažnjakom vara Friedricha pa ulazi u kazneni prostor, gdje se odlučuje na udarac desnom nogom, ali spreman je bio Lehmann. Zapravo je nevjerojatno, pogotovo jer se radi o polufinalu Eura, kako su često ispadali iz igre njemački bekovi. Boral na lijevoj i Kazim na desnoj bili su nerješive zagonetke za Lahma i Friedricha.

Nema slike, ali ima gola Miroslava Klosea

U 75. minuti zabilježili smo i jednu njemačku priliku. Opet je tukao taj igrač gromovita udarca Thomas Hitzlsperger i to sa nekih dvadesetak metara, ali njegov udarac prošao je tik uz vratnicu. Izgledalo je to vrlo opasno. Četiri minute kasnije Njemačka je povela u jeku kvalitetne igre Turčina. Pogriješio je turski vratar Rustu Recber.

I onda dok nije bilo slike iz Basela Njemačka je povela. U 79. minut pogriješio je turski vratar Rustu Recber, što je iskoristio Klose i zabio za vodstvo Nijemaca.

Još jedan epski povratak Turčina

No, po nevjerojatnom običaju na ovom Europskom prvenstvu, Turci su se vratili. Samo sedam minuta kasnije, u 87. minuti sjajno je Sabri prošao po desnoj strani, zatim poslao prizemnu loptu u sredinu, gdje je u padu Semih Senturk zabio u prvi Lehmannov kut. Senzacionalna izjednačenja momčadi Fatiha Terima tako su se nastavili.

Lahm, od tragičara do junaka uništio Tursku njenim oružjem

Međutim, tada su se po prvi put na ovom prvenstvu i Turci opustili, mislili su da su produžeci osigurani, a Njemačka ih je uništila njihovim oružjem.

Naime, u 89. minuti nakon sjajnog dodavanja Ballacka Lahm je sam izašao na Rustua i fantastično zabio sa nekih desetak metara u prvi kut. Ništa tu nije mogao turski vratar. Do kraj, u posljednjih minute, dvije Turci ipak nisu uspjeli po tko zna koji put vratiti se u igru.
Sirena
Razbijačica
Sirena

Broj poruka : 4829
Godina : 29
Location : Beograd

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Euro 2008. - Page 5 EmptyČet Jun 26, 2008 12:38 am

jaoooo, ljudi da vidte samo kako je leep Viktor Manuel Euro 2008. - Page 5 83669
CRNKA

CRNKA

Broj poruka : 3376

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Euro 2008. - Page 5 EmptyČet Jun 26, 2008 2:27 pm

Turci odleteli Euro 2008. - Page 5 383871 Euro 2008. - Page 5 383871 Euro 2008. - Page 5 383871 Euro 2008. - Page 5 383871 Euro 2008. - Page 5 383871 Euro 2008. - Page 5 383871

Euro 2008. - Page 5 83669 Euro 2008. - Page 5 83669 Euro 2008. - Page 5 83669 Euro 2008. - Page 5 83669

mi plesemo cijeli dan i noc Euro 2008. - Page 5 529547 Euro 2008. - Page 5 529547 Euro 2008. - Page 5 83669 Euro 2008. - Page 5 83669

to i turci rekli -pa sad oni su se pakovali

na kraju uopste mi i nije bitno ko ce biti prvi -najbitnije je da to nisu Turci Euro 2008. - Page 5 787960 Euro 2008. - Page 5 787960

Godina : 44

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Euro 2008. - Page 5 EmptyPet Jun 27, 2008 2:10 am

Rusija - Španjolska 0:3

Tijek susreta:
Rusi su krenuli jako otvoreno po desnoj strani, kratkim pasovima tražeći prolaz kroz obranu Španjolaca, ali zasad su svi prilazi Casillasovom golu zatvoreni.
U 4. minuti se na desni bok izvukao Torres i pokušao centrirati, ali uklizao je Berezucki i izbio loptu u korner, kojeg Španjolci nisu dobro izveli. Lopta se odbila daleko, van kaznenog prostora, a na desnoj ju je strani primio Xavi koji centaršutom na peterac traži Sergia Ramosa. Ramos je pokušao pucati glavom, ali nije stigao do lopte.
Prilika za Španjolsku! Opasan udarac Torresa zaustavio je Akinfejev. Dugu loptu na rubu kaznenog prostora primio je David Villa i proigrao svog kolegu u napadu, koji se zagradio i pucao iz okreta, ali ruski je vratar bio na pravom mjestu.
Prilika za Španjolsku! U 10. minuti sudarcem s lijeve strane opasno prijeti David Villa. Najbolji španjolski strijelac vidio je malo prostora za udarac i topovski opalio s 25 metara, ali Akinfejev je i ovoga puta bio na mjestu, te je odbio loptu.
Iz kontra napada odmah prijete Rusi, bok je probio Saenko i izborio udarac iz kuta. Rusi su korner izveli skraćeno, nakon čega je centaršut Semšova na prsa dočekao Sergio Ramos i mirno dodao loptu svom vrataru.
Velike probleme Španjolcima zadaje Žirkov izvrsnim prodorima po boku, ali zasad još nema pravog centaršuta u španjolski kazeni prostor. Žirkov je izborio korner kojeg kratko izvodi Žirjanov, a na vrhu šesnaesterca prima Žirkov, ali njegov udarac blokira španjolska obrana.
Utakmica ipak nije toliko otvorena koliko smo očekivali, obilna je kiša natopila teren zbog čega je sve teže primiti loptu i teško se dolazi do izrađenih prilika. Španjolci tome i dalje pokušavaju doskočiti udarcima iz daljine, pucao je ovoga puta Sergio Ramos s desne strane, ali ravno u ruke Akinfejeva.
Na centaršut Davida Silve u 26. minuti skočio je Fernando Torres, ali bio je u vrlo teškoj situaciji i nije mogao bolje pucati pa je lopa otišla u gol-aut.
Slobodan udarac direktno po sredini terena na 30-ake metara od gola izborili su Španjolci. Pucao je David Villa, ali ravno u ruke izvrsno postavljenog Akinfejeva. Uslijedio je kontra napad Rusije, ali Saenko nije uspio kvalitetno promijeniti stranu i prilika je propala.
Prilika za Rusiju! Topovski je opalio Pavljučenko sa 17 metara nakon što je Aršavin iščeprkao loptu od Marchene, ali nekoliko centimetara je nedostajalo da ruski napadač smjesti loptu u sam kut gola.
David Villa više ne može. Španjolski je napadač sjeo na travnjak i čeka izmejnu, umjesto njega u igru ulazi Cesc Fabregas.
Prilika za Rusiju! Fantastično je Pavljučenko na petercu primio dugu loptu koju mu je poslao Žirkov. Ruski napadač odbio je loptu od prsa i već se činilo da će je smjestiti u gol, kad je Marchena u posljednji tren blokirao udarac i odbio loptu u korner.
U 36. minuti opet se po desnoj strani izvukao Sergio Ramos i pokušao sam završiti akciju pucavši prema Akinfejevu sa 17 metara, ali lopta je išla presporo da bi iznenadila ruskog vratara, a uz to i prošla pored stative. Dvije minute kasnije iz slične je pozicije pucao i Torres, ali Akinfejev je opet bio dobro postavljen pa mu je lopta završila u naručju.
Izvukao se na desnu stranu šesnaesterca Inesta, a kad driblingom nije mogao proći pored dvojice ruskih braniča, pokušao je centrirati, ali Akinfejev je opet dobro izletio i prihvatio loptu.
(poluvrijeme)
Pokušali su Rusi opet iz polukontre doći pred španjolski gol. Izvrsnim potezom Aršavin je gurnuo Zirjanova u prazan prostor, nakon čega je ruski veznjak pokušao do prostora za udarac doći duplim pasom s Pavljučenkom, ali osujetili su ga španjolski stoperi.
GOOOOOL za Španjolsku! Barcelonina veza u 50. minuti izigrala je Rusku obranu. Xavi je oduzeo loptu na centru, proigrao Inestu koji se izvlači sve do lijevog ruba ruskog kaznenog prostora i ubacuje oštru loptu na peterac gdje je utrčao Inesta i smjestio loptu u gol. Akinfejev je opet bio na pravom mjestu, ali lopta mu je ovoga puta prošla kroz noge.
Prilika za Španjolsku! Rusi su još u knockdownu od gola, a potpuno ih potopiti je propustio Torres u 52. mininuti. El Nino je bio sam na lijevoj strani šesnaesterca i pokušao plasiranim udarcem pronaći suprotni kut gola, ali poslao je loptu na tribine.
Gotovo identičnu akciju Španjolci su opet odigrali dvije minute kasnije, na lijevoj strani sam je ovoga puta ostao Inesta kojem je lopta pobjegla zbog mokrog travnjaka.
Iz igre izlazi Šemsov, ulazi Biljaletdinov. Izlazi Saenko, ulazi Sičev.
Nakon postignutog pogotka Španjolci su se razigrali. Krenuo je prepoznatljiv španjolski nogomet s puno brzih paseva, a čak ni kiša im u tome nije smetala. Nekoliko puta su Španjolci uspjeli provozati ruske braniče, ali lopta je uvijek izbijana iz opasne zone u posljednji tren, prije nego je udarac upućen prema golu.
U 60. i 62. minuti dvaput je pucao Fernando Torres. Najprije je iz okreta pucao pored gola, a zatim je na ubačaj Sergia Ramosa loptu u gol-aut odbio koljenom.
U 63. minuti iz slobodnog udarca pokušao je zaprijetiti Žirkov, ali nije prebacio živi zid, a dvije minute kasnije Pavljučenko se našao u poziciji za šut, ali linijski sudac pokazao je da je ruski napadač u zaleđu.
Umjesto Xavija i Torresa u igru su ušli Xabi Alonso i Guiza.
Prilika za Španjolsku! S gotovo 30 metara pucao je Cesc Fabregas, a odlično je intervenirao Akinfejev koji je loptu izbio u korner. Nakon udarca iz kuta pucao je Xabi Alonso, a opet boksa Akinfejev.
GOOOOL za Španjolsku! Fantastičnom loptom Cesc Fabregas je prebacio španjolsku obranu, a zakazao je Berezucki koji je pustio Guizu da prođe pored njega. Najbolji strijelac španjolske lige primio je loptu na prsa i prebacio Akinfejeva za 2:0 u 73. minuti.
GOOOL za Španjolsku! Točku na i Španjolci su stavili u 80. minuti. Opet je veći dio posla opet je odradio Fabregas koji je primio loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i preciznim pasom uposlio Davida Silvu koji nije mogao promašiti za 3:0.