HIPERION
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HIPERION

Samo opušteno i budi ono što jesi
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Evroliga

Ići dole 
AutorPoruka
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Evroliga   Evroliga EmptySre Jan 14, 2009 1:29 pm

Partizan danas protiv CSKA za prolaz u Top 16

Košarkaši Partizana igraju danas u Moskvi protiv aktuelnog prvaka Evrope CSKA utakmicu 10. kola Evrolige

Evroliga Partizan_cska

Ekipa CSKA je u dosadašnjem toku takmičenja u Grupi D ostvarila učinak od sedam pobeda i dva poraza, čime je obezbedila plasman u narednu fazu takmičenja, dok je srpski šampion zabeležio četiri pobeda i pet poraza.

Partizan će izboriti plasman u Top 16 Evrolige ukoliko pobedi rusku ekipu ili ukoliko Real Madrid, koji će igrati u drugoj fazi takmičenja, na svom terenu pobedi Efes Pilsen.

Sve utakmice Grupe D počinju u 19.30.
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptySre Jan 14, 2009 8:31 pm

Evroliga, 10. kolo

Grupa A
Četvrtak:
Avelino - Cibona 20.45
Olimpijakos - Le Man 20.45
Unikaha - Makabi 20.45
Tabela: *Unikaha 7-2, *Olimpijakos 6-3, *Makabi 6-3, *Cibona 5-4, Avelino 2-7, Le Man 1-8.
Grupa B
Danas:
Nansi - Montepaski 20.45
Panatinaikos - Prokom 20.45
Barselona - Žalgiris 20.45
Tabela: *Barselona 8-1, *Montepaski 7-2, *Panatinaikos 6-3, Prokom 2-7, Žalgiris 2-7, Nansi 2-7.
Grupa C
Četvrtak:
Taukeramika - Huventud 20.15
Alba - Olimpija 20.15
Fenerbahče - Lotomatika 20.15
Tabela: *Taukeramika 7-2, *Lotomatika 6-3, *Fenerbahče 5-4, Alba 4-5, Huventud 4-5, Olimpija 1-8.
Grupa D
Danas:
CSKA - Partizan 19.30
Real Madrid - Efes Pilsen 19.30
Panionios - Armani 19.30
Tabela: *CSKA 7-2, *Real Madrid 5-4, Efes Pilsen 4-5, Partizan 4-5, Armani 4-5, Panionios 3-6.
NAPOMENA: Zvezdicom su označeni timovi koji su već obezbedili plasman u Top 16 fazu Evrolige
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptyČet Jan 15, 2009 12:25 am

Poznato 14 učesnika "Top 16" faze

Drugu fazu elitnog košarkaškog takmičenja za sada je obezbedilo 14 ekipa, a preostala dva učesnika biće poznata posle večerašnjih duela u grupi B gde se za poslednje mesto bore Žalgiris, Prokom i Nansi, kao i mečeva grupe C gde u sredu za plasman sa poslednjeg četvrtog mesta šansu traže Alba i Huventud.

Obezbeili plasman:

Unikaha
Olimpijakos
Makabi
Cibona
Barselona
Montepaski
Panatinaikos
TAU
Lotomatika
Fenerbahče
CSKA
Real
Milano
Partizan
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptyPet Jan 16, 2009 1:32 pm

Stefan Lazme posle pobede Partizana nad CSKA u 10. kolu Eurolige

Nećemo ostati u Evropi na Top 16

Evroliga 16-v

Partizan više nije iznenađenje, već realnost. Crno-beli iz sezone u sezonu nastavljaju da zadivljuju košarkašku Evropu. Sa malo novca, ali sa velikim srcem, postižu se fenomenalni rezultati. Jedan od onih nezaboravnih je i trijumf nad braniocem trofeja, CSKA u Moskvi, čime je još jednom potvrđeno da za srpskog šampiona ima mesta među velikanima Starog kontinenta.

Sa učinkom od pet pobeda i pet poraza, uz samo jedan neuspeh na domaćem terenu (upravo od CSKA), Partizan je zasluženo našao svoje mesto među 16 najboljih timova u Evroligi. U „Pioniru“ će se tako i treću godinu zaredom gledati košarka na najvišem nivou.
- Izašli smo na parket moskovske dvorane rešeni da pružimo maksimum, bez straha i bez kalkulacija. Bili smo potpuni autsajderi, niko nije mogao ni da zamisli da ćemo ostvariti trijumf, ali to nam je u neku ruku i pomoglo jer nije bilo uobičajenog pritiska za ovako važne utakmice. Iskreno, baš mi je drago što smo ih razočarali – sumirao je utiske sa utakmice jedan od tvoraca velikog uspeha crno-belih, Stefan Lazme.
Vremena za slavlje nema mnogo, jer već u nedelju Partizan igra derbi meč NLB lige protiv Zadra.
- Nismo pravili nikakvu spektakularnu proslavu. Malo smo se veselili na parketu što je, verujem, moglo da se vidi i na televiziji, ali izlazaka i žurki u gradu nije bilo. Ovo je samo jedan korak napred, a naše želje i motivi ovde se ne završavaju.
Ove godine Top 16 faza Evrolige biće, čini se, jača nego ikada. Imena poput TAU, Panatinaikosa, Barselone, Sijene, Olimpijakosa, unose strah u kosti.
- Sada nije trenutak da se bavimo šansama za prolaz u četvrtfinale, jer želimo još malo da uživamo u ovom uspehu. Jedno je sigurno, ko god dan nam dođe nećemo se predati. Idemo meč po meč, pa šta bude. Čuda se dešavaju, to ne treba zaboraviti. Zar nismo to već nekoliko puta dokazali? – uz osmeh konstatuje Lazme.
Kada je stigao u Partizan, niko nije znao o kakvom se igraču radi. Nije prošlo mnogo vremena, a Lazme se pokazao kao pravo pojačanje pod obručima i vrlo brzo postao je ljubimac „grobara“.
- Nema dileme da je dolazak u Partizan bio pravi potez za mene, a nadam se i za klub. Igrači i navijači su me sjajno prihvatili i tako mi olakšali period adaptacije na novu sredinu. Zadovoljstvo je raditi sa Duletom, sjajnim stručnjakom, od koga se svaki dan može naučiti nešto novo. Moje je da treniram i ispunjavam obaveze – izjavio je Lazme.
Žreb druge faze Evrolige biće održan u ponedeljak u Barseloni.
- Veoma sam srećan što smo pobedili takvu veličinu kakav je CSKA. Očajnički smo želeli trijumf, iako smo znali da će Real Madrid dati sve od sebe da zabeleži pobedu nad Efesom i tako nam omogući prolaz. Ovo je velika stvar za igrače, za klub i za srpsku košarku, pa na neki način i za srpsku državu. Dobiti prvaka Evrope na njegovom terenu nije ni najmanje lako, to znaju svi koji se sportom bave. Želeo bih da se zahvalim publici u Moskvi i domaćim navijačima koji su pesmom govorili o prijateljstvu između Rusije i Srbije, i pevali Partizanu.
Imam veoma veliki respekt prema Moskovljanima, čak mogu reći da sam njihov fan. Trener Mesina je moj prijatelj i znam koliki je potencijal ovog tima. Možda im nedostaje jedan visoki igrač, ali bez obzira na to ubeđen sam da je njihov cilj vrh Evrope. Što se nas tiče, mi smo ga plasmanom u drugi krug već ispunili – rekao je trener Partizana Duško Vujošević.
Poraz od Partizana razbesneo je italijanskog stručnjaka na klupi „armejaca“, Etorea Mesinu, koji je džentlmenski prihvatio krivicu na sebe.
- Ako imate skup iskusnih košarkaša, a ne pokažete borbenost i želju za pobedom, onda samo jedan čovek može biti kriv, a to je trener. Nemam šta više da kažem o ovom meču, jer su emocije i dalje snažne. To bi bilo kao da uđem u svlačionicu, razbijem tablu, a onda analiziram šta se desilo. Generalno, mislim da smo dobro odigrali ovaj deo sezone, ali me zabrinjava činjenica da još nemamo iskristalisan sastav koji će ući u finiš neizvesne utakmice i rešiti stvari. To moramo da rešimo što pre – jasan je bio Mesina.

Evroliga 16-x
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptyPon Jan 19, 2009 7:27 pm

Evroliga: Unikaha, Lotomatika i PAO

Košarkaši beogradskog Partizana igraće u Top 16 fazi Evrolige sa ekipama Unikahe, Lotomatike i Panatinaikosa, odlučeno je žrebom u Barseloni.

'Crno-beli' su za protivnike dobili špansku Unikahu koja je bila pobednik grupe ‘A’ sa skorom 8-2, drugoplasirani tim grupe ‘C’, Lotomatiku, koja je u prvoj fazi imala šest pobeda, a iz trećeg šešira stigla je ekipa Panatinaikosa, koja je u grupi ‘B’ sa 7-3 stigla završila iza Barselone i Montepaskija. Partizan takmičenje počinje 28. januara gostovanjem Panatinaikosu.


Evroliga 2388754574974755fb03cb330254496_big

Sedam dana kasnije 'crno-beli' dočekuju Lotomatiku, a odmah zatim Unikaha dolazi u Beograd.

Španski klub iz Malage će biti domaćin Partizanu 25. feburara, a sedam dana kasnije u Beograd dolazi Panatinaikos. Poslednji meč Partizan igra 11. marta sa Lotomatikom u gostima.

Mečevi prvog kola Top 16 faze igraju se 28. januara, a posle šest kola po dva tima će u četvrtfinale.

Top 16 Evrolige:
grupa E: Taukeramika Vitorija (Španija), Olimpijakos Pirej (Grčka), Armani Džins Milano (Italija), Prokom Trefl Sopot (Poljska)
grupa F: Barselona (Španija), Real Madrid (Španija), Makabi Tel-Aviv (Izrael), Alba Berlin (Nemačka)
grupa G: Unikaha Malaga (Španija), Lotomatika Roma (Italija), Panatinaikos Atina (Grčka)

Partizan Beograd (Srbija)

grupa H: CSKA Moskva (Rusija), Montepaski Sijena (Italija), Fenerbahče Ulker Istanbul (Turska), Cibona Zagreb (Hrvatska)
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptyUto Jan 20, 2009 1:58 pm

PARTIZAN OPET PROTIV ŽELJKA

Crno-beli košarkaši u Top 16 Evrolige igraće u grupi protiv Unikahe, Lotomatike i Obradovićevog Panatinaikosa! Trener crno-belih Duško Vujošević smatra da će njegova ekipa teško do četvrtfinala

Košarkaši Partizana igraće u Top 16 fazi Evrolige protiv Unikahe, Lotomatike i Panatinaikosa, odlučeno je žrebom u Barseloni, a trener srpskog šampiona Duško Vujošević nije optimista kada je reč o plasmanu crno-belih među osam najboljih ekipa.

- Kada se uđe među 16 najboljih ekipa Evrope, onda je to stvarno „sitno sito, majstorsko rešeto". Rekao bih da nisam presrećan što je u grupu ušao Panatinaikos, jer mislim da njemu stvarno nije bilo mesto u trećem šeširu. Istina je da može da se igra, ali ne odlučuje samo to. To su jake ekipe, sa dobrom logistikom i svašta može da se desi. Nisam optimista kada je prolazak u četvrtfinale u pitanju - rekao je Vujošević.

Uprkos pesimizmu, učitelj crno-belih košarkaša najavljuje nove spektakle u Beogradu:

- Mi idemo iz četvrtog šešira i ne treba da zaboravimo da smo cilj već ostvarili. Jasno je, međutim, da ćemo sa istim entuzijazmom i posvećenošću nastaviti dalje

Nadam se da ćemo nastaviti da igramo dobro i u ovoj fazi takmičenja i da ćemo Beogradu i našim navijačima pružiti još mnogo dobre košarke.

Crno-beli u prvom kolu, koje je na programu 28. januara, startuju u Atini upravo protiv čete Želimira Obradovića. Srpski trener, kao i bivši partizanovci Nikola Peković i Dušan Kecman, te Crnogorac iz Unikahe Omar Kuk, uz Dejana Bodirogu iz Lotomatike, činiće „balkanski samit" u grupi G.

- Meni se čini da su grupe ujednačene. Mogu biti samo teže i teške. Biće zanimljivo u našoj grupi, jer ima mnogo ljudi sa ovih prostora. Panatinaikos ima Željka Obradovića i naše igrače, Dejan Bodiroga je sportski direktor i prvi čovek Lotomatike. Dobro, Unikaha ima samo Crnogorca Omara Kuka, ali to su ključni ljudi ekipa - konstatovao je Vujošević.



Grupa G

1. kolo (28-29. januar): Panatinaikos - Partizan, Lotomatika - Unikaha
2. kolo (4-5. februar): Partizan - Lotomatika, Unikaha - Panatinaikos
3. kolo (11-12. februar): Partizan - Unikaha, Panatinaikos - Lotomatika
4. kolo (25-26. februar): Unikaha - Partizan, Lotomatika - Panatinaikos
5. kolo (4-5. mart): Partizan - Panatinaikos, Unikaha - Lotomatika
6. kolo (11-12. mart): Lotomatika - Partizan, Panatinaikos - Unikaha.

kraj 12. marta

Top 16 faza počinje 28. januara i traje do 12. marta. Timovi su podeljeni u četiri grupe u kojima će igrati svako sa svakim. Posle toga, po dva prvoplasirana tima igraće u četvrtfinalu, od 24. marta do 8. aprila.
Grupa E: Taukeramika, Olimpijakos, Armani, Prokom.
Grupa F: Barselona, Real, Makabi, Alba.
Grupa G: Unikaha, Lotomatika, Panatinaikos, Partizan.
Grupa H: CSKA, Montepaski, Fenerbahče, Cibona.
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptySre Jan 28, 2009 9:03 pm

Duško Vujošević o startu u Top 16 Eurolige

Nije realno da pobedimo

Evroliga Partizan-v

Košarkaši Partizana rano jutros su otputovali na gostovanje Panatinaikosu u prvom kolu grupe G Top 16 faze Evrolige.

Trener Duško Vujošević uoči leta za Atinu istakao je da su protiv Partizana u ovoj fazi takmičenja svi favoriti, ali da je nepristojno pričati o planovima i rezultatima u trenucima apsolutne finansijske nemoći.
Prema rečima stratega crno-belih, trebalo je da igrači uoči puta u grčku prestonicu na računima imaju uplaćenih pet plata, a dobili su samo dve. Ne samo zbog toga, Panatinaikos je apsolutni favorit u sutrašnjem duelu (19.45).
- Nije realno očekivati pobedu u Atini. Panatinaikos je sjajna ekipa, koja nije u optimalnoj formi. Ovo će biti jedna od najvažnijih utakmica za njih u celoj sezoni i znaće da pronađu način da se motivišu. Odmerićemo snage sa velikim igračima i odličnim trenerom. Mi možemo da im se suprotstavimo jedino maksimalno čvrstom igrom u odbrani i discilinovanom u napadu. Naravno, celokupnu situaciju dodatno otežavaju finansije. Ništa nije bolje nego što je bilo – objašnjava Vujošević.
Trener Partizana ovoga puta bio je i nešto konkretniji u svom izlaganju.

Evroliga Partizan-x

- Jedan od sponzora Partizana, „Telekom“, uplatio je pre vremena i bez fakture jednu ratu na blokiran račun „Marfin“ banke na insistiranje finansijskog direktora Papadopulosa. Te pare su praktično nestale zbog dugovanja i mi nismo mogli igračima da damo platu. U banci su gluvi na naše zahteve i pozive, a nedavno su sa jednim fudbalskim klubom iz drugog sportskog društva postigli dogovor da kredit otplaćuje do 2014. godine. Nije korektno da se uplate vrše bez fakture i zaista ne znam zašto se u „Marfin“ banci samo prema nama ovako ponašaju. Na taj način uništavaju srpski sport – rekao je Vujošević.
Vujošević je konstatovao da bi Partizan imao mnogo veće u Top 16 fazi da je bio u situaciji da angažuje još jedno pojačanje.
- Veći budžet od nas ima KK Zagreb, oni imaju sigurnih tri miliona evra na raspolaganju. Kako da dovedemo novog igrača, kad ni ovi koji su trenutno u timu nisu plaćeni. To ne bi bilo u redu prema njima. Protiv nas će svi biti favoriti u Top 16 fazi takmičenja, a mi ćemo dati svoj maksimum i videćemo za koji rezultat će to biti dovoljno. Mogu samo da kažem da me ljudi iz kluba sprečavaju da ispričam celu priču vezanu za našu finansijsku situaciju – zaključio je Duško Vujošević.
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptySre Jan 28, 2009 10:31 pm

Partizan, ipak, večeras putuje u Atinu

Košarkaši Partizana otputovaće večeras u Atinu na meč sa Panatinaikosom u Evroligi, tako da je let za Grčku pomeren za 12 sati, umesto za ceo dan, kako je prvobitno objavljeno.

Put je planiran za rano ujutro, ali je juče otkazan zbog najavljenog štrajka na atinskom aerodromu.
Uprava "crno-belih" isplanirala je zato put za četvrtak ujutru, na dan utakmice, ali je naknadno obaveštena da će štrajk trajati samo tri sata i zato se odlučila na večernji let.
Utakmica prvog kola Top 16 faze Evrolige igra se u četvrtak u 19.45.
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptyČet Jan 29, 2009 1:23 pm

Košarkaši Partizana u Atini počinju takmičenje u Top 16 Eurolige

Ko hoće na vrh, mora osvojiti Olimp

Evroliga Part-v

U Atini će večeras (19.45) biti otvorena novo poglavlje u istoriji duela grčkog i srpskog šampiona, Panatinaikosa i Partizana. Dva velikana prošle sezone odigrala su četiri međusobna duela, od čega dva u top 16 fazi, a posebno se crno-beli rado sećaju poslednjeg duela u kome su u direktnom okršaju eliminisali tadašnjeg branioca evropskog trona i obezbedili sebi mesto u četvrtfinalu najkvalitetnijeg košarkaškog takmičenja. Bilo bi idealno ponoviti taj uspeh i tako na najbolji mogući način započeti drugi krug Evrolige.

Nije tajna da je Panatinaikos apsolutni favorit, međutim, Partizan je stekao imidž najnezgodnijeg protivnika upravo u mečevima sa najboljim timovima Starog kontinenta.
- Čim je obavljen žreb za drugi krug, konstatovao sam da se nalazimo u izjednačenoj i teškoj grupi. Kažem teškoj, jer je iz trećeg šešira izvučen jedan od najboljih timova u celom takmičenju – PAO. Iako nisu u vrhunskoj formi, radi se o skupu izuzetnih pojedinaca poput Batista, Pekovića, Dijamantidisa, Jasukevičijusa, predvođeni velikim trenerom Željkom Obradovićem. Znamo da je ova utakmica za njih od izuzetnog značaja, što ćemo velikim zalaganjem pokušati da pretvorimo u svoju prednost, iako ni mi nismo bez problema – rekao je trener crno-belih Duško Vujošević.
S obzirom na veliki broj međusobnih duela odigranih poslednjih godina, teško je poverovati da može biti bilo kakvih taktičkih iznenađenja.
- Takmičenje u Top 16 fazi Evrolige počinjemo protiv jedne od najjačih ekipa u Evropi. Odlično se poznajemo, a moja lična želja je da upravo ova dva tima obezbede prva dva mesta koja vode u četvrtfinale. S naše tačke gledišta biće to izuzetno težak zadatak jer smo svesni težine današnjeg i ostalih rivala u grupi. Očekujem da u Atini pružimo kvalitetnu partiju i da pariramo košarkašima poput Dijamantidisa, Jasikevičijusa, Spanulisa i ostalih – kaže uzdanica crno-belih Milenko Tepić, koji je na prethodnih 15 evroligaških utakmica pogodio barem jedan šut za tri poena.
Najtrofejniji evropski stručnjak Željko Obradović svestan je važnosti prve utakmice na domaćem terenu.

Evroliga Dueli-x

- Jasno je da moramo odbraniti domaći teren u svakoj utakmici, a da tek onda razmislimo gde možemo naći put do trijumfa na gostujućem terenu, ako želimo da prođemo u naredni krug. Više ne postoje lake utakmice i zato odmah moramo pokazati maksimalnu ozbiljnost protiv tima koji nas odlično poznaje. Partizan je veoma agresivna ekipa. Iako su pretrpeli izmene u sastavu u odnosu na prošlu godinu, trener je ostao isti kao i košarkaška filozofija. Odlično smo trenirali u poslednje vreme, primetna je pojačana želja igrača za uspehom i zato očekujem dobru partiju na startu Top 16 faze – rekao je trofejni stručnjak.
Jedan od igrača koji odlično poznaje vrline i mane srpskog šampiona, svakako, je Dušan Kecman, igrač specijalnog zadatka u redovima „zelenih“ iz Atine.
- U ovom delu sezone neophodno je imati maksimalnu koncentraciju u svakoj utakmici. Drago mi je što ću se opet sresti sa svojim prijateljima, ali kao profesionalac daću sve od sebe da donesem Panatinaikosu pobedu. Mnogo je lakše pričati o pobedi nego je ostvariti jer je Partizan tim sa velikom energijom i veoma jak pod obručima. Iz dobrog skoka veoma lako ostvaruju kontranapade, na šta moramo obratiti posebnu pažnju. Ako ispunimo tih nekoliko preduslova, mislim da smo blizu prve pobede u drugoj fazi Evrolige – smatra Kecman, po opštim predviđanjima jedan od potencijalno ključnih igrača u ovoj utakmici.
Utakmica prvog kola Top 16 faze Evrolige između Panatinaikosa i Partizana igra se u atinskoj „OAKA“ dvorani u 19.45.

Partizan, ipak, na vreme u Grčkoj

Košarkaški klub Partizan ipak je otputvao u Atinu u sredu uveče, iako se verovalo da će u glavnom gradu Grčke biti tek na dan utakmice. Šampion Srbije trebalo je da otputuje u sredu ujutru u 07.05 u Atinu, ali je let otkazan zbog štrajka na atinskom aerodromu. Pošto je štrajk u Atini trajao samo tri sata, crno-beli su na meč sa Panatinaikosom u prvom kolu Top 16 faze Evrolige, otputovali u sredu uveče u 19.50.

Evroliga Arena-x

Berlin dočekuje evropski krem

Domaćin završnog turnira Evrolige, fajnal-fora, ove godine je prestonica Nemačke Berlin. Nije slučajno da je baš ovaj grad odabran da ugosti četiri najbolja tima u Evroligi, pošto su Berlinci nedavno otvorili jednu od najlepših i najfunkcionalnijih dvorana u ovom delu sveta. Naime „O2 world“ dvorana ima kapacitet 17.000 mesta, prostire se na 18 hektara i nalazi se na mestu gde je nekada bila železnička stanica. Radi se o multifunkcionalnoj areni koja će pored hokejaškog tima biti dom i košarkaškog kluba Alba iz Berlina. Takođe, u danima kada se ne budu igrali hokejaški ili košarkaški mečevi, u areni će se organizovati muzički koncerti.
Četiri najbolja tima u Evropi imaće tu privilegiju da se nadmeću u ovoj spektakularnoj berlinskoj dvorani od 1. do 3. maja 2009. godine. Titulu šampiona Starog kontinenta brani ruski CSKA koji je trofej osvojio prošle godine na fajnal-foru u Madridu.


Evroliga Stadion-x
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga EmptyPet Jan 30, 2009 1:14 pm

Poraz Partizana od Panatinaikosa

Košarkaši Partizana poraženi su, u prvom kolu Top 16 faze takmičenja u Evroligi, od grčkog Panatinaikosa sa 81:63.

Evroliga Partizan_pao1

Crno-beli su u prvom poluvremenu igrali odlično. Sve vreme su vodili, da bi na poluvremenu imali prednost od pet poena - 41:36.

U drugom poluvremenu uloge su zamenjene. Grci su diktirali tempo i preokrenuli rezultat u svoju korist. Treću četvrtinu Panatinaikos dobija sa 19:11.

U poslednjoj četvrtini Partizan je pokušao da se vrati u meč, ali iskusni domaćini nisu dozvolili iznenađenje, sigurnom igrom i ovu deonicu rešavaju u svoju korist sa ubedljivih 26:11 za konačnih 81:63.

Najbolji strelac kod crno-belih bio je Veličković sa 13 poena, dok je Nikola Peković postigao 26 poena za Panatinaikos.

Partizan u drugom kolu igra protiv Lotomatike. Meč se igra 4. februara u Beogradu.

U prvom kolu Top 16 faze košarkaške Evrolige večeras su postignuti sledeći rezultati:

E grupa:
Armani Milano - Olimpijakos 76:74 (23:20, 19:12, 20:21, 14:21)
Taukeramika - Trefl Sopot 99:77


F grupa:
Makabi Tel Aviv - Alba Berlin 96:65 (27:20, 22:12, 19:10, 28:23)
Real Madrid - Barselona 85:83


G grupa:
Panatinaikos - Partizan 81:63 (22:23, 14:18, 19:11, 26:11)
Roma - Unikaha 75:88 (14:26, 20:22, 22:23, 19:17)


H grupa:
Fenerbahče Ulker - CSKA Moskva 48:66 (12:20, 13:21, 13:8, 10:17)
Cibona - Montepaski Sijena 88:81


Vujošević: Nisam zadovoljan drugim poluvremenom

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da nije zadovoljan drugim poluvremenom utakmice protiv Panatinaikosa i dodao da se nada da će njegovi igrači nešto naučiti iz poraza. "Nismo odigrali dva ista poluvremena. Nisam zadovoljan drugim delom igre. Znao sam da će Panatinaikos igrati čvrsto jer nije u optimalnoj formi a utakmica je važna. Nadam se da smo naučili nešto iz ovog poraza i da ćemo to primeniti na sledećoj utakmici", rekao je Vujošević.

Vujošević je istakao da njegovi igrači nisu igrali dobro u odbrani, kada je Panatinaikos počeo da preuzima inicijativu na meču. "Na njihovu povećanu agresivnost nismo dobro reagovali. Nismo probijali prvu liniju i nismo sarađivali sa centrima. Na njihov pojačan napad nismo reagovali dobrom odbranom", dodao je on.
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
Sponsored content





Evroliga Empty
PočaljiNaslov: Re: Evroliga   Evroliga Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Evroliga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HIPERION :: SPORT :: KOŠARKA-
Skoči na: