Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

Fudbalska Reprezentacija Srbije !! Empty
PočaljiNaslov: Fudbalska Reprezentacija Srbije !!   Fudbalska Reprezentacija Srbije !! EmptySub Okt 11, 2008 12:32 pm

Srbija - Litvanija (20.15h)

Selektor Radomir Antić izjavio je da reprezentacija Srbije protiv Litvanije mora da igra mirno i strpljivo

Fudbalska Reprezentacija Srbije !! Zigic-reprezentacija

Srbija
dočekuje lidera grupe 7 (subota, 20.15) kvalifikacija za Svetsko
prvenstvo u meču u kom je, prema rečima Antića, ‘orlovima’ neophodna
pobeda.

Antić se nije složio sa ocenom da Litvanci igraju "bunker" i samo čekaju prilike iz kontranapada.

"Nije to klasičan 'bunker', iako svi njihovi igrači učestvuju i u
napadu i u odbrani i brzo se transformišu iz jedne u drugu fazu. Tri
poslednje utakmice nisu primili gol, igraju timski, koriste svaku
šansu, posebno van kaznenog prostora", rekao je Antić.

"Moramo da odgovorimo mirnoćom, koju će nam doneti pas igra. Radimo na
tome i sigurno ćemo u budućnosti biti tim koji zna da dominira
situacijom i koji će imati dobru orijentaciju u igri".

Antić je dodao da mu je jedina dilema da li da u startnih 11 uvrsti
napadača Standarda Milana Jovanovića, koga je u tim pozvao tek posle
povrede Stefana Babovića.

"Igrač koji je naknadno došao, svojim ponašanjem me je prijatno
iznenadio i naterao na razmišljanje. Moraću da prespavam. Znamo ga kao
centarfora, ali na njega više računam po strani, mada to ne znači da ne
može da odgovori drugim potrebama", objasnio je Antić.

Srpski selektor je naveo i da je dokaz dobre atmosfere u ekipi to što
su fudbaleri odlučili da uzmu premije od FSS samo u slučaju plasmana na
Svetsko prvenstvo.

Pre početka utakmice predstavnici FSS uručiće kapitenu Dejanu
Stankoviću priznanje "Dijamantska lopta" za 75. nastup u reprezentaciji
koji je igrač Intera zabeležio prošlog meseca protiv Francuske.

Godina : 51

PočaljiNaslov: Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije !!   Fudbalska Reprezentacija Srbije !! EmptySub Okt 11, 2008 7:42 pm

Mlada repka savladala dansku sa jedan prema nula Fudbalska Reprezentacija Srbije !! 529547

E sad Matori kad bi išli njinim stopama bilo bi lepo ....

Napred Srbijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Fudbalska Reprezentacija Srbije !! 83669 Fudbalska Reprezentacija Srbije !! 529547

Datum upisa : 14.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije !!   Fudbalska Reprezentacija Srbije !! EmptySre Okt 15, 2008 9:27 pm

"Orlići" idu na Evropsko prvenstvo!
Autor: Blic online | 15.10.2008. - 19:59

Mlada reprezentacija Srbije se plasirala na Evropsko prvenstvo u Švedskoj posle nove minimalne pobede nad Danskom. Overu plasmana i potvrdu da su mlade selekcije Srbije u vrhu evropskog fudbala doneo je jedini strelac na utakmici Marko Milinković u 73. minutu.

Krčmarevićevi izabranici očigledno nisu bili zadovoljni čuvanjem rezultata iz prvog meča, pa su od prvog minuta na stadionu Partizana zaigrali agresivno i vrlo brzo su preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom. "Orlići" su konstantno napadali, ali su propustili nekoliko veoma dobrih prilika u prvom poluvremenu. Veliki udeo u tome imao je odlični golman gostiju Kasper Šmajhel, koji je u nekoliko navrata fenomenalno blokirao udarce Tadića, Matića i Fejse. Međutim, kada je sin legendarnog golmana Mančestera u 39. minutu zbog igranja rukom van šesnaesterca dobio crveni karton, bilo je jasno da će Srbija lako završiti baraž.
Nastavak teksta ▼

Ofanziva "orlića" je tada postajala još žešća i nastavljena sve do samog kraja. Odbrana Danaca je konačno morala da kapitulira u 73. minutu posle prelepe akcije naših reprezentativaca. Fejsa je poslao odličnu loptu na drugu stranu, a Tadić je majstorski iz prve samo produžio loptu ka Marku Milinkoviću. Napadač je izbio sam ispred rezervnog golmana Hajncea i rutinski ga savladao za konačnih 1:0 i potvrdu plasmana na EP u Švedsku 2009. godine.
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI

Muški
Godina : 51

PočaljiNaslov: Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije !!   Fudbalska Reprezentacija Srbije !! EmptyUto Jan 13, 2009 2:59 pm

Stanković: Moramo da budemo konstatni i pobedimo Francuze

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dejan Stanković ocenio je da će njegova ekipa u nastavku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010. godine morati da igra sigurnije i da, za razliku od prethodnih godina, prestane da gubi bodove u duelima sa realno slabijim protivnicima.

Fudbalska Reprezentacija Srbije !! Stankovic1

Stanković je, takođe, istakao da će "orlovi" morati i da pobede glavne rivale za jedno od prva dva mesta na tabeli kvalifikacione grupe, Francusku i Rumuniju.

"Moramo da budemo konsantno na nivou. Često dobro startujemo, ali se brzo zadovoljimo. Nadam se da će (selektor Radomir) Antić promeniti takav mentalitet i da će uspeti da nam održi koncetraciju", kazao je Stanković.

"Ne smemo da skidamo nogu sa gasa. Ne smemo da gubimo poene na utakmicama sa slabijim fudbalskim nacijama, jer bi to moglo da bude pogubno", dodao je on.

Stanković je, ipak, irazio optimizam, koji pre svega temelji na dobrim partijama "orlova" od dolaska Antića na funkciju selektora.

"Promena selektora je najbitnija promena u našem timu. Antić je izuzetno poštovan u Srbiji i njegovo iskustvo će nam biti korisno, posebno mlađim igračima", ocenio je Stanković.

Srbija je od Antićevog dolaska , nekih 10 dana pred početak kvalifikacija za SP u Južnoj Africi, pobedila Farska Ostrva (2:0), Litvaniju (3:0), a u gostima i Austriju (3:1).

Jedini poraz doživela je na gostovanju Francuskoj u Parizu (1:2), ali je opšti utisak da je ekipa značajno napredovala u odnosu na igre u neuspešnim kvalifikacijama za ovogodišnje Evropsko prvenstvo.

"Svi smo bili vrlo razočarani neuspehom u prethodnim kvalifikacijama, ali možemo samo sebe da krivimo za to... Sada su, ipak, grupe manje, imamo samo šest protivnika, pa je i takmičenje direktnije. Moramo da, pre svega, dobijemo sve utakmice kod kuće, a takođe i da savladamo najopasnije rivale Rumuniju i Francusku", dodao je.

Kapiten Srbije je, međutim, naglasio da ne treba potceniti i manje rivale.

"Razlika u kvalitetu timova se smanjuje. Te manje nacije finansijski rastu i sada za selektore dovode strance, koji im prave fudbalske revolucije. Danas morate da poštujete svakog protivnika".

Fifa je podsetila i na Stankovićevu klupsku karijeru, brojne trofeje u Italiji, ali i činjenicu da je sa 18 godina bio najmlađi Zvezdin kapiten .

"Ponikao sam u Zvezdi, već sa 16 godina bio sam u prvom timu, debitovao šest meseci kasnije, tako da sam se sa 18 već osećao zrelim, pa me kapitenska traka nije opterećivala. Naprotiv, bilo je to ispunjenje dečačkog sna... takve stvari te primoraju da brže sazriš", naglasio je Stanković.

"Nikada nisam ni prestao da napredujem i rezultati to dokazuju. Osvojio sam mnogo titula za poslednjih pet godina, ali ne nameravam da sa sada zaustavim. Nedostaje mi trofej Lige šampiona", dodao je.

Srpskog fudbalera nisu omele ni spekulacije medija pred početak tekuće sezone da novi trener Intera Žoze Murinjo ne računa na Stankovića, koji je, ipak, ostao u Milanu i startnoj postavi tima.

"Imam sreću da sarađujem sa Murinjom. On je pobednik, čovek koji stoji iza mnogih inovacija u modernom fudbalu", istakao je Stanković.
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI

Muški
Godina : 51

PočaljiNaslov: Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije !!   Fudbalska Reprezentacija Srbije !! EmptySre Jan 14, 2009 1:41 pm

Srbija pala na 35. mesto na rang listi FIFA

Fudbalska reprezentacija Srbije zauzima 35. mesto na najnovijoj rang listi Svetske fudbalske federacije (FIFA) što je za pet pozicija lošiji plasman nego u decembru prošle godine.

Fudbalska Reprezentacija Srbije !! FIFA

Izabranici Radomira Antića trenutno imaju 731 poen, četiri manje od selekcije Japana, koja se nalazi na 34. mestu.

Među prvih deset reprezentacija nema promena, a na čelu liste nalazi se evropski prvak Španija sa 1.663 poena. Iza Španaca su Nemačka (1.389 bodova), Holandija (1.338), svetski šampion Italija (1.326) i Brazil (1.246).

Od selekcija iz regiona jugoistočne Evrope najbolje plasirana je Hrvatska (sedmo mesto sa 1.142 poena), Makedonija je 56. (533), a na 57. poziciji nalazi se Slovenija (532).

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je 61. na listi sa 517 poena, a Crna Gora je na 113. poziciji i ima 310 poena

Godina : 51

PočaljiNaslov: Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije !!   Fudbalska Reprezentacija Srbije !! EmptyPon Jan 26, 2009 8:34 pm

"Orlovi": Žigić i Kežman strelci

Od srpskih fudbalera koji igraju po Evropi, najbolji utisak proteklog vikenda ostavili su Nikola Žigić, Mateja Kežman i Zoran Tošić.

Žigić je ponovo bio strelac za Rasing u velikoj pobedi nad Seviljom, dok je Kežman iskoristio priliku koju mu je pružio trener PSŽ-a Pol le Guen i postigao dva gola za ’svece’ u Kupu Francuske. Bivši fudbaler Partizana Zoran Tošić debitovao je za prvaka Evrope Mančester Junajted u meču FA Kupa sa Totenhemom.

Fudbalska Reprezentacija Srbije !! 644372937497d9f77cf4a2835561468_big

Nikola Žigić je ’oživeo’ svoju karijeru povratkom u Santander. Centarfor srpske reprezentacije se upisao u strelce tri puta od povratka u Rasing. Klub iz Santandera je u nedelju imao teško gostovanje u Sevilji, ali to nije sprečilo ekipu Nikole Žigića da trijumfuje. Žigić je asistirao pri vođstvu u 23. minutu kada je njegov udarac golman Palop odbio u prečku, ali je na odbijenu loptu natrčao Navas. U 47. minutu Munitis je centrirao, a Žigić je postavio konačnih 2:0 za Rasing. Ivica Dragutinović igrao je do 62. minuta za Sevilju.

Milan Smiljanić ušao je u igru u 21. minutu na meču Espanjola i Valjadolida koji je završen 1:1. Smiljanić je zamenio Moisesa Hurtada koji se povredio.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković odigrao je solidnu partiju za Inter koji je pobedio Sampdoriju minimalnim rezultatom. Stanković je tokom drugog poluvremena pogodio prečku, a meč je završio sa žutim kartonom. Zdravko Kuzmanović odigrao je drugo poluvreme u porazu Fjorentine na gostovanju Juventusu rezultatom 1:0.

Lacio je doživeo težak poraz od Kaljarija rezultatom 4:1 na ’Olimpiku’. Aleksandar Kolarov proveo je svih 90 minuta na terenu u verovatno najgorem izdanju ’nebeskoplavih’ u poslednje vreme. Đenova je odigrala 1:1 sa Katanijom na domaćem terenu, a Boško Janković je odigrao svih 90. minuta, zaradivši i žuti karton.

Udineze je poražen na gostovanju od Palerma sa 3:2 i Aleksandar Luković odigrao je standardnih 90 minuta, dobivši žuti karton početkom drugog poluvremena.

Zoran Tošić debitovao je za Mančester Junajted u utakmici FA Kupa sa Totenhemom, koju su ’crveni đavoli’ dobili sa 2:1. Tošić je ušao u igru u 72. minutu mesto Kristijana Ronalda i bivši igrač ’crno-belih’ prikazao je solidnu partiju, dobivši usput i pohvalu od Pola Skolsa.

Fudbalska Reprezentacija Srbije !! 1447324597497d9f77e51d9765073904_big

Nemanja Vidić je odigrao ceo meč i reprezentativac Srbije bio je ’krivac’ za vodeći gol Totenhema u 4. minutu pošto nije uspeo da zaustavi Pavljučenka. Vidić je takođe dobio i žuti karton. Branislav Ivanović odigrao je poslednjih 20 minuta za Čelsi u meču sa Ipsvičom, ušavši u igru umesto povređenog Karvalja. Prema navodima italijanskih medija, Ivanović će karijeru nastaviti u Fjorentini.

Proteklog vikenda u Francuskoj igrali su se mečevi Kupa. Najbolji utisak ostavio je Mateja Kežman koji je bio dvostruki strelac u pobedi ’svetaca’ nad GFCO Ažaksiom od 3:0. Grenobl je takođe prošao u narednu rundu, a Milivoj Vitakić je odigrao celu utakmicu, dok je Miloš Dimitrijević izašao iz igre u 75. minutu.

U direktnom susretu dvojice srpskih fudbalera, Goran Lovre bio je uspešniji od Miralema Sulejmanija, pošto je njegov Groningen savladao Ajaks sa 1:0. Solidni Lovre je izašao iz igre deset minuta pre kraja utakmice, dok je Sulejmani odigrao svih 90 minuta. PSV je remizirao na domaćem terenu sa NAC Bredom, a Danko Lazović je odigrao poslednjih 25 minuta.

Tvente je slavio na gostovanju Heraklesu rezultatom 2:1, a Slobodan Rajković ponovo je igrao celu utakmicu.

U Belgiji, jedino je Milan Jovanović nastupao, pošto je meč između Anderlehta i Genta otkazan, tako da na teren nisu izlazili Nemanja Rnić, Bojan Jorgačević i Miloš Marić. Standard je ostvario minimalnu pobedu, a Jovanović je asistirao De Kamargu u 83. minutu.

Srpska kolonija u Grčkoj ostala je bez Darka Kovačevića, koji je posle operacije srca završio igračku karijeru. Olimpijakos je savladao OFI sa Krita, a Predrag Đorđević je bio u igri poslednjih 15 mintua. Vladimir Ivić odigrao je poslednjih sat vremena za PAOK u gradskom derbiju sa Arisom koji su obeležili neredi navijača. Meč je završen bez golova. Saša Ilić igrao je jedno poluvreme za Larisu, isto koliko i Nikola Trajković za Trasivulos, pošto je u 45. minutu zaradio crveni karton.